BİLGELİK OKULU AMACI: Sürdürülebilir bireysel ve toplumsal barışın yaşanması için bireylerin gerçek değerlerinin farkına varmalarına ve varlık bilincinin yükselmesine destek olmaktır.

Bireysel ve toplumsal barışın yaşandığı GELECEĞİ BUGÜNE DÖNÜŞTÜRMEK üzere ‘YENİ BİR İNSANLIK ANLAYIŞI VE BİLİNÇ FARKINDALIĞI’ için çalışır. Bu çalışmalarla ‘doğmakta olan yeni bütünsel bilinç yaklaşımını anlama, onu tanıma ve doğuracağı yapıları’ öngörme hedeflenmektedir.

BİLGELİK OKULU; 

  • Yaşamı bir armağan gibi algılayan, sevginin anlamını bilen, yaşamı katma değerleriyle güzelleştiren, gerçek insan olmanın mutluğunu yaşamaya niyet eden bireyler için tasarlanmıştır.
  • Çocuksu bir masumiyetle yaşamak, sevmek ve insanlaşma sürecine hizmet eder.
  • Barış dolu bir dünya için hizmet etmeye, farkındalık, duyarlılık, sevecenlik, nezaket, hoşgörü, anlayış ve sevgi kazandırmaya ve var olma sevdasındaki insanın içinde yaşadığı hayata ve kendine ayna tutmaya çalışır.
  • Kendi var oluşumuzu ve doğamızı anlamak, yaşamın anlamı üzerine “birlikte düşünmek” ve bu konuda cesaretli sorular sorarak “yeni düşünce alanları” açmak niyetindedir.
  • Öğrenme ve gelişme” yaşam yolculuğunun iki temel boyutudur. Bir düşünür; “önemli olan çözümü değil, bilmeceyi kavramaktır” der. Bu anlamda insan’a, var oluşa, insanlığın kendini arama ve anlama serüvenine farklı ve bütünsel bakış açısı geliştirmek için tevazuuyla katkıda bulunma çabası içindedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here